ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԳԵՏԱՀՈՎԻՏ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ՆՊԱՏԱԿՆԵՐՈՎ 1․61159 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍ ԱՌԱՆՁՆԱՑՆԵԼՈՒ ԵՎ ՊԵՏԱԿԱՆՈՐԵՆ ԳՐԱՆՑԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Տավուշի մարզի Իջևան համայնք,Գետահովիտ գյուղի վարչական սահմաններում գյուղատնտեսական գործունեության նպատակով առանձնացվել է 1․62259հա մակերեսով հողամաս: Համաձայն ՀՀ կառավարության 30.03.2006թ, թիվ 512-Ն որոշման և Տավուշի մարզի Գետահովիտ համայնքին փոխանցված հողերի ժամանակավոր սխեմայի, հողամասը հանդիսանում է համայնքային սեփականության, 11-022-0104-0001 ծածկագրով գյուղատնտեսական նպատակային,արոտավայր գործառնական նշանակության տարածք: Անհրաժեշտություն է առաջացել առանձնացված 1․62259հա մակերեսով հողամասի նկատմամաբ կատարել համայնքի սեփականության իրավունքի պետական գրանցում:
Հաշվի առնելով վերոգրյալը և ղեկավարվելով ՀՀ << Հողային օրենսգրքի >> 53-րդ հոդվածի դրույթներով.
1. Տավուշի մարզի Իջևան համայնք, Գետահովիտ գյուղի վարչական սահմաններում՝ գյուղատնտեսական նշանակության արոտավայր գործառնական նշանակության հղամասից /ծածկագիր 11-022-0104-0001/, գյուղատնտեսական գործունեության նպատակով առանձնացնել 1․62259հա  մակերսով մաս, համաձայն հաստատված հատակագծի:
2. Սույն որոշումն ենթակա է պետական գրանցման: