Նկատի ունենալով, որ ՀՀ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում 24․10․2024թ․ կատարվել են փոփոխություններ սոցիալական պաշտպանության, ծառայությունների տրամադրման և կարիքավոր ընտանիքների աջակցության բնագավառում, անհրաժեշտություն է առաջացել սահմանել ընտանիքների կարիքավորության նոր չափորոշիչներ։ Ղեկավարվելով ՀՀ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 10-րդ հոդվածի 11-րդ մասով, «Սոցիալական աջակցության մասին» օրենքի 11-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասով․ Համայնքի ավագանին որոշում է.
1.Սահմանել Իջևան համայնքում սոցիալական աջակցության վերաբերյալ կամավոր խնդիրները լուծելու նոր չափորոշիչները՝ համաձայն հավելվածի: 2.Ուժը կորցրած ճանաչել Իջևան համայնքի ավագանու 24․06․2022թ․ «Իջևան համայնքում սոցիալական աջակցության վերաբերյալ կամավոր խնդիրները լուծելու չափորոշիչները սահմանելու մասին» թիվ 134 որոշումը։ 3․Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից: |