ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆՈՒ 24․06․2022Թ․ ԹԻՎ 134 ՈՐՈՇՈՒՄՆ ՈՒԺԸ ԿՈՐՑՐԱԾ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ԵՎ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԿԱՄԱՎՈՐ ԽՆԴԻՐՆԵՐԸ ԼՈՒԾԵԼՈՒ ՆՈՐ ՉԱՓՈՐՈՇԻՉՆԵՐԸ ՍԱՀՄԱՆԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Նկատի ունենալով, որ ՀՀ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում 24․10․2024թ․ կատարվել են փոփոխություններ սոցիալական պաշտպանության, ծառայությունների տրամադրման և կարիքավոր ընտանիքների աջակցության բնագավառում, անհրաժեշտություն է առաջացել սահմանել ընտանիքների կարիքավորության նոր չափորոշիչներ։
Ղեկավարվելով ՀՀ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 10-րդ հոդվածի 11-րդ մասով, «Սոցիալական աջակցության մասին» օրենքի 11-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասով․
Համայնքի ավագանին որոշում է.
1.Սահմանել Իջևան համայնքում սոցիալական աջակցության վերաբերյալ կամավոր խնդիրները լուծելու նոր չափորոշիչները՝ համաձայն հավելվածի:
2.Ուժը կորցրած ճանաչել Իջևան համայնքի ավագանու 24․06․2022թ․ «Իջևան համայնքում սոցիալական աջակցության վերաբերյալ կամավոր խնդիրները լուծելու չափորոշիչները սահմանելու մասին» թիվ 134 որոշումը։
3․Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից:
Կողմ (0)Դեմ (0)Ձեռնպահ (0)Չի քվեարկել (0)