ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԻՋԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ՎԱՍԻԼՅԱՆ ՓՈՂՈՑՈՒՄ, 11-001-0086-0001 ԾԱԾԿԱԳՐՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍԻՑ ՔԱՂԱՔԱՇԻՆԱԿԱՆ ՆՊԱՏԱԿՆԵՐՈՎ 0.00198 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍ ԱՌԱՆՁՆԱՑՆԵԼՈՒ, ԳՈՐԾԱՌՆԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՓՈԽԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՍՑԵԱՎՈՐՈՒՄ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Քաղաքաշինական նպատակներով Իջևան համայնքի, Իջևան քաղաքի  Վասիլյան փողոցում առանձնացվել է 0.00198հա մակերեսով հողամաս: Համաձայն ՀՀ կառավարության 06.10.2005թ. թիվ 2417-Ն որոշման, նշված 0․00198 հա մակերեսով հողամասը հանդիսանում է  Իջևան համայնքին  փոխանցված,  բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասի մի մաս /ծածկագիր 11-001-0086-0001/: Անհրաժեշտություն է առաջացել փոխել առանձնացված 0․00198 հա մակերեսով հողամասի գործառնական նշանակությունը և տալ հասցեավորում:
1․Իջևան համայնքի Իջևան քաղաքի Վասիլյան փողոցում գտնվող, 0․00198 հա մակերեսով հողամասը դասել բնակավայրերի ընդհանուր օգտագործման գործառնական նշանակության հողամասերի շարքին։
2.Իջևան համայնքի Իջևան քաղաքի Վասիլյան փողոցում գտնվող բնակավայրերի ընդհանուր օգտագործման գործառնական նշանակության հողամասից /ծածկագիր 11-001-0086-0001/ առանձնացնել 0.00198 հա մակերեսով մաս, համաձայն հաստատված հատակագծի:
3.Իջևան քաղաքի Վասիլյան փողոցում առանձնացված 0.00198հա մակերեսով հողամասին /ծածկագիր 11-001-0086-0001/ տալ հետևյալ հասցեավորումը՝ Տավուշի մարզ, քաղաք Իջևան, Վասիլյան փողոց, թիվ 4/7: