ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔ, ԳԵՏԱՀՈՎԻՏ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ 0.67918ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍԻ /ՎԿԱՅԱԿԱՆ 28082024-11-0012, ԾԱԾԿԱԳԻՐ 11-022-0122-0107/ ՆՊԱՏԱԿԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՓՈՓՈԽԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համայնքի ղեկավարին է դիմել քաղաքացի Վալերի Մխիթարյանը /դիմում թիվ0929, 19․03․2025թ․/, սեփականության իրավունքով իրեն պատկանող, Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի Գետահովիտ բնակավայրի վարչական սահմաններում գտնվող 0.67918հա մակերեսով /վկայական թիվ 28082024-11-0012, կադաստրային ծածկագիր  11-022-0122-0107/ գյուղատնտեսական նպատակային, վարելահող գործառնական նշանակության հողամասի նշանակությունը՝ արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային, գյուղատնտեսական արտադրական  օբյեկտների  գործառնական նշանակության փոփոխելու խնդրանքով՝ անասնաշենք կառուցելու նպատակով։
1.Տալ համաձայնություն՝ Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի Գետահովիտ բնակավայրի վարչական սահմաններում գտնվող  0.67918 հա մակերեսով  /վկայական թիվ 28082024-11-0012,  ծածկագիր  11-022-0122-0107/ գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության, վարելահող գործառնական նշանակության   հողամասի նպատակային նշանակությունը՝ արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական օբյեկտների նպատակային, գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների  գործառնական նշանակության փոխելուն, անասնաշենք կառուցելու նպատակով։