Քաղաքաշինական նպատակներով Իջևան համայնքի, Իջևան քաղաքի Երևանյան փողոցում առանձնացվել է 0.0198հա մակերեսով հողամաս: Համաձայն ՀՀ կառավարության 06.10.2005թ. թիվ 2417-Ն որոշման, նշված 0,0198 հա մակերեսով հողամասը հանդիսանում է Իջևան համայնքին փոխանցված, բնակավայրերի այլ հողեր գործառնական նշանակության հողամասի մի մաս /ծածկագիր 11-001-0201-0002/: Անհրաժեշտություն է առաջացել փոխել առանձնացված 0․0198 հա մակերեսով հողամասի գործառնական նշանակությունը և տալ հասցեավորում:
Հաշվի առնելով վերոգրյալը և ղեկավարվելով ՀՀ <<Հողային օրենսգրքի>> 53-րդ հոդվածի դրույթներով և ՀՀ կառավարության 29,12,2005թ, թիվ 2387-Ն որոշման, ՀՀ կառավարության 29.12.2011թ. թիվ 1920-Ն որոշման պահանջներով.
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ.
1․Իջևան համայնքի Իջևան քաղաքի Երևանյան փողոցում գտնվող, 0․0198 հա մակերեսով հողամասը դասել բնակավայրերի ընդհանուր օգտագործման գործառնական նշանակության հողամասերի շարքին։
2.Իջևան համայնքի Իջևան քաղաքի Երևանյան փողոցում գտնվող բնակավայրերի ընդհանուր օգտագործման գործառնական նշանակության հողամասից /ծածկագիր 11-001-0201-0002/ առանձնացնել 0.0198 հա մակերեսով մաս, համաձայն հաստատված հատակագծի:
3.Իջևան քաղաքի Երևանյան փողոցում առանձնացված 0.0198հա մակերեսով հողամասին /ծածկագիր 11-001-0201-0002/ տալ հետևյալ հասցեավորումը՝ Տավուշի մարզ, քաղաք Իջևան, Երևանյան փողոց, 3-րդ նրբանցք, թիվ 1/2:
4.Սույն որոշումը ենթակա է պետական գրանցման: