ՏԱՎՈՒՇԻ ՄԱՐԶԻ ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔ, ԳԵՏԱՀՈՎԻՏ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ 0.8479ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍԻ /ՎԿԱՅԱԿԱՆ ԹԻՎ10012025-11-0039, ԾԱԾԿԱԳԻՐ 11-022-0131-0028/ ՆՊԱՏԱԿԱՅԻՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՓՈՓՈԽԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համայնքի ղեկավարին է դիմել քաղաքացի Գագիկ Չապուխյանը /դիմում թիվ0929, 19․03․2025թ․/,  Գետահովիտ բնակավայրի վարչական սահմաններում գտնվող 0.8479հա մակերեսով /վկայական թիվ 10012025-11-0039, ծածկագիր  11-022-0131-0028/ գյուղատնտեսական նպատակային, վարելահող գործառնական նշանակության հողամասի նշանակությունը՝ արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային, գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների  գործառնական նշանակության փոփոխելու խնդրանքով՝ գյուղատնտեսական արտադրանք վերամշակող արտադրամաս կառուցման նպատակով։
1. Տալ համաձայնություն՝ Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի Գետահովիտ բնակավայրի վարչական սահմաններում գտնվող  0.8479 հա մակերեսով  /վկայական թիվ 10012025-11-0039,  ծածկագիր  11-022-0131-0028/ գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության, վարելահող գործառնական նշանակության հողամասի նպատակային նշանակությունը՝ արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական օբյեկտների նպատակային, գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների  գործառնական նշանակության փոխելուն, գյուղատնտեսական արտադրանք վերամշակող արտադրամաս կառուցման նպատակով։