Համայնքի ղեկավարին է դիմել քաղաքացի Գագիկ Չապուխյանը /դիմում թիվ0929, 19․03․2025թ․/, Գետահովիտ բնակավայրի վարչական սահմաններում գտնվող 0.8479հա մակերեսով /վկայական թիվ 10012025-11-0039, ծածկագիր 11-022-0131-0028/ գյուղատնտեսական նպատակային, վարելահող գործառնական նշանակության հողամասի նշանակությունը՝ արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական նպատակային, գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների գործառնական նշանակության փոփոխելու խնդրանքով՝ գյուղատնտեսական արտադրանք վերամշակող արտադրամաս կառուցման նպատակով։
Հիմք ընդունելով ՀՀ ,,Հողային օրենսգրքի,, 7-րդ հոդվածի 15-րդ կետի դրույթները և ղեկավարվելով ՀՀ ,,Տեղական ինքնակառավարման մարմինների մասին,, օրենքի 18-րդ հոդվածի թիվ 29 և թիվ 31 կետերի պահանջներով. Համայնքի ավագանին որոշում է.
1. Տալ համաձայնություն՝ Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի Գետահովիտ բնակավայրի վարչական սահմաններում գտնվող 0.8479 հա մակերեսով /վկայական թիվ 10012025-11-0039, ծածկագիր 11-022-0131-0028/ գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության, վարելահող գործառնական նշանակության հողամասի նպատակային նշանակությունը՝ արդյունաբերության, ընդերքօգտագործման և այլ արտադրական օբյեկտների նպատակային, գյուղատնտեսական արտադրական օբյեկտների գործառնական նշանակության փոխելուն, գյուղատնտեսական արտադրանք վերամշակող արտադրամաս կառուցման նպատակով։