Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
31 մարտի 2025 թ.
ԻՋԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ Հ․ ՂԱԼՈՒՄՅԱՆ ՓՈՂՈՑՈՒՄ, 11-001-0047-0050 ԾԱԾԿԱԳՐԵՐՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍԻՑ ՔԱՂԱՔԱՇԻՆԱԿԱՆ ՆՊԱՏԱԿՆԵՐՈՎ 0․05459 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍ ԱՌԱՆՁՆԱՑՆԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՍՑԵԱՎՈՐՈՒՄ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Քաղաքաշինական նպատակներով Իջևան համայնքի, Իջևան  քաղաքի Հ․ Ղալումյան փողոցում  կառուցապատման նպատակով առանձնացվել է 0․05459 հա մակերեսով հողամաս:  Համաձայն ՀՀ կառավարության 06.10.2005թ. թիվ 2417-Ն որոշման, նշված հողամասը հանդիսանում է Իջևան համայնքին  փոխանցված  բնակավայրերի բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության հողամասի մի մաս /ծածկագիր 11-001-0047-0050/: Անհրաժեշտություն է առաջացել  կառուցապատման նպատակով առանձնացված 0․05459 հա մակերեսով հողամասին տալ հասցեավորում:
Հաշվի  առնելով  վերոգրյալը  և  ղեկավարվելով  Հայաստանի  Հանրապետության  կառավարության  2005թ.  դեկտեմբերի  29-ի  թիվ  2387-Ն  որոշման  պահանջներով՝
ՈՐՈՇՈՒՄ  ԵՄ
1.Իջևան համայնքի Իջևան  քաղաքի Հ․ Ղալումյան փողոցում,  քաղաքաշինական նպատակով առանձնացնել  0․05459 հա մակերեսով մաս, համաձայն հաստատված հատակագծի:
2.Իջևան համայնքի Իջևան  քաղաքի Հ․ Ղալումյան փողոցում քաղաքաշինական նպատակով առանձնացված 0․05459 հա  մակերեսով հողամասին /ծածկագիր 11-001-0047-0050/  տալ  հետևյալ  հասցեավորումը՝ Տավուշի  մարզ,  քաղաք Իջևան Հ․ Ղալումյան  փողոց, 2-րդ նրբ․ թիվ 29/1:
3.Սույն որոշումը ենթակա է պետական գրանցման: