Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԻՋԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ԲԼԲՈՒԼՅԱՆ ՓՈՂՈՑՈՒՄ, 11-001-0109-0001 ԾԱԾԿԱԳՐՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍԻՑ ՔԱՂԱՔԱՇԻՆԱԿԱՆ ՆՊԱՏԱԿՆԵՐՈՎ 0.0072 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍ ԱՌԱՆՁՆԱՑՆԵԼՈՒ, ԳՈՐԾԱՌՆԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՓՈԽԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՍՑԵԱՎՈՐՈՒՄ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Քաղաքաշինական նպատակներով   Իջևան համայնքի Իջևան  քաղաքի Բլբուլյան փողոցում  առանձնացվել է 0.0072 հա մակերեսով հողամաս:  Համաձայն ՀՀ կառավարության 06.10.2005թ. թիվ 2417-Ն որոշման, նշված 0.0072 հա մակերեսով հողամասը հանդիսանում է  Իջևան համայնքին  փոխանցված,  բնակավայրերի այլ հողեր գործառնական նշանակության հողամասի մի մաս /ծածկագիր 11-001-0109-0001/: Անհրաժեշտություն է առաջացել փոխել առանձնացված  0.0072 հա մակերեսով հողամասի գործառնական նշանակությունը և տալ հասցեավորում:
1.11-001-0109-0001 ծածկագրով 0.0072 հա մակերեսով հողամասը, բնակավայրերի այլ հողեր  գործառնական նշանակությունից փոխադրել բնակավայրերի բնակելի կատուցապատման գործառնական նշանակության հողերի շարք:
2.Իջևան համայնքի, Իջևան քաղաքի Բլբուլյան փողոցում  առանձնացնել բնակավայրերի նպատակային, բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 0.0072 հա հողամաս՝  համաձայն հաստատված հատակագծի:
3.Իջևան համայնքի Իջևան քաղաքի Բլբուլյան փողոցում  առանձնացված 0.0072 հա մակերեսով հողամասին /ծածկագիր 11-001-0109-0001/  տալ  հետևյալ  հասցեավորումը՝  Տավուշի  մարզ,  քաղաք  Իջևան Բլբուլյան  փողոց, թիվ 105/28: