Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
24 մարտի 2025 թ.
ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ 06.03.2025Թ. ԹԻՎ 309 ՈՐՈՇՄԱՆ ՄԵՋ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Իջևան համայնքի ղեկավարի 06.03.2025թ. թիվ 309 որոշման մեջ առաջացել է փոփոխություն կատարելու անհրաժեշտություն:
Հաշվի  առնելով  վերոգրյալը  և  ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին»  ՀՀ օրենքի  8-րդ գլխի, թիվ 33 և թիվ 34  հոդվածների  դրույթներով՝
1.Իջևան համայնքի ղեկավարի 06.03.2025թ. թիվ 309  որոշումը կարդալ.
,,ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԵՆՈՔԱՎԱՆ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻՐ ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ, ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ՆՊԱՏԱԿՆԵՐՈՎ ԱՌԱՆՁՆԱՑՎԱԾ 0․05647 ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍԸ ՊԵՏԱԿԱՆՈՐԵՆ ԳՐԱՆՑԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Տավուշի մարզի  Իջևան  համայնք, Ենոքավան գյուղի վարչական սահմաններում գյուղատնտեսական գործունեության նպատակով առանձնացվել է 0․05647 հա մակերեսով հողամաս: Համաձայն ՀՀ կառավարության 19.01.2006թ. թիվ 118-Ն որոշման և Տավուշի մարզի Իջևան  համայնքի Ենոքավան գյուղը ներառող միկրոռեգիոնալ մակարդակի Տավուշ-6 համակցված պլանավորման փաստաթղթերի  հողամասը  հանդիսանում է համայնքային սեփականության, 11-028-0010-0003  ծածկագրով  գյուղատնտեսական նպատակային, արոտավայր գործառնական  նշանակության տարածք: Անհրաժեշտություն է առաջացել հողամասի նկատմամբ կատարել  սեփականության իրավունքի պետական գրանցում: Հաշվի  առնելով  վերոգրյալը և ղեկավարվելով ՀՀ ,,Հողային օրենսգրքի,,  թիվ 53 հոդվածի   պահանջներով.
1. Տավուշի մարզի  Իջևան  համայնք, Ենոքավան գյուղի վարչական սահմաններում՝ գյուղատնտեսական նշանակության արոտավայր գործառնական նշանակության հողամասից /ծածկագիր 11-028-0010-0003/, գյուղատնտեսական գործունեության  նպատակով առանձնացնել 0․05647 հա մակերեսով մաս, համաձայն հաստատված հատակագծի: