Անհրաժեշտություն է առաջացել Իջևան համայնքի ավագանու 27.09.2024թ «Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի Աչաջուր բնակավայրի վարչական սահմաններում գտնվող 0.72299հա մակերեսով հողամասի /վկայական թիվ22102015-11-0018, կադաստրայի ծածկագիր 11-0013-0211-0040/ նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին» թիվ 117 որոշման մեջ կատարել փոփոխություն։
Հաշվի առնելով վերոգրյալը և ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի 8-րդ գլխի թիվ 33 և թիվ 34 հոդվածների դրույթներով՝ Համայնքի ավագանին որոշում է․
1. 27.09.2024թ. «Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի Աչաջուր բնակավայրի վարչական սահմաններում գտնվող 0.72299հա մակերեսով հողամասի /վկայական թիվ22102015-11-0018, կադաստրայի ծածկագիր 11-0013-0211-0040/ նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին» թիվ117 որոշնան բացատրական մասում և որոշման մեջ՝ ,,պահեստ կառուցելու նպատակով,, փոխարեն կարդալ՝ ,,գյուղատնտեսական արտադրանք վերամշակող արտադրամաս կառուցելու նպատակով,,: |