Անհրաժեշտություն է առաջացել Իջևան համայնքի, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին փողոցի, թիվ 21 հասցեում գտնվող և սեփականության իրավունքով Հայաստանի Հանրապետությանը պատկանող բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման գործառնական նշանակության 2.33488հա մակերես հողամասով անշարժ գույքից /ծածկագիր 11-022-0053-0111/ համապատասխանաբար առանձնացված 2.2773ա մակերես հողամասով անշարժ գույք միավորին և 0.05758հա մակերես հողամասով անշարժ գույք միավորներին հասցեավորում տալու խնդրանքով խնդրանքով:
Հաշվի առնելով վերոգրյալը և ղեկավարվելով ՀՀ ,,Հողային օրենսգրքի,, 97-րդ հոդվածի և ՀՀ կառավարության 2005թ. դեկտեմբերի 29-ի թիվ 2387-Ն որոշման պահանջներով.
1. Իջևան համայնքի, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին փողոցի, թիվ 21 հասցեում գտնվող սեփականության իրավունքով Հայաստանի Հանրապետությանը պատկանող բնակավայրերի նպատակային, բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 2.33488հա մակերես հողամասով անշարժ գույքից /ծածկագիր 11-022-0053-0111/ համապատասխանաբար առանձնացված 2.2773հա մակերես հողամասով անշարժ գույք միավորի հասցեն թողնել նույնը, Տավուշի մարզ, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին փողոցի, թիվ 21:
2.Իջևան համայնքի, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին փողոցի, թիվ 21 հասցեում գտնվող և սեփականության իրավունքով Հայաստանի Հանրապետությանը պատկանող բնակավայրերի նպատակային, բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 2.33488հա մակերես հողամասով անշարժ գույքից /ծածկագիր 11-022-0053-0111/ համապատասխանաբար առանձնացված 0.05758հա մակերես հողամասով անշարժ գույք միավորի տալ հետևյալ հասցեն. Տավուշի մարզ, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին փողոցի, թիվ 21/2: