ԻՋԵՎԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԳԵՏԱՀՈՎԻՏ ԲՆԱԿԱՎԱՅՐԻ 1-ԻՆ ՓՈՂՈՑ, ԹԻՎ 21 ՀԱՍՑԵՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ 2.33488ՀԱ ՄԱԿԵՐԵՍ ՀՈՂԱՄԱՍՈՎ ԱՆՇԱՐԺ ԳՈՒՅՔԻՑ ԱՌԱՆՁՆԱՑՎԱԾ ԵՐԿՈՒ ԱՌԱՆՁԻՆ ՄԻԱՎՈՐՆԵՐԻՆ ՀԱՍՑԵԱՎՈՐՈՒՄ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Անհրաժեշտություն է առաջացել Իջևան համայնքի, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին  փողոցի, թիվ 21 հասցեում գտնվող և  սեփականության իրավունքով Հայաստանի Հանրապետությանը պատկանող բնակավայրերի հասարակական կառուցապատման գործառնական նշանակության 2.33488հա մակերես հողամասով անշարժ գույքից /ծածկագիր 11-022-0053-0111/ համապատասխանաբար առանձնացված 2.2773ա մակերես հողամասով անշարժ գույք միավորին և 0.05758հա մակերես հողամասով անշարժ գույք միավորներին հասցեավորում տալու խնդրանքով խնդրանքով:
Հաշվի առնելով վերոգրյալը և ղեկավարվելով ՀՀ  ,,Հողային օրենսգրքի,, 97-րդ  հոդվածի  և  ՀՀ  կառավարության  2005թ.  դեկտեմբերի  29-ի  թիվ  2387-Ն  որոշման  պահանջներով.
1. Իջևան համայնքի, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին  փողոցի, թիվ 21 հասցեում գտնվող սեփականության իրավունքով Հայաստանի Հանրապետությանը պատկանող բնակավայրերի  նպատակային, բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 2.33488հա մակերես հողամասով անշարժ գույքից /ծածկագիր 11-022-0053-0111/ համապատասխանաբար առանձնացված 2.2773հա մակերես հողամասով անշարժ գույք  միավորի    հասցեն թողնել նույնը, Տավուշի մարզ, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին  փողոցի, թիվ 21:
2.Իջևան համայնքի, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին փողոցի, թիվ 21 հասցեում գտնվող և սեփականության իրավունքով Հայաստանի Հանրապետությանը պատկանող բնակավայրերի  նպատակային, բնակելի կառուցապատման գործառնական նշանակության 2.33488հա մակերես հողամասով անշարժ գույքից /ծածկագիր 11-022-0053-0111/ համապատասխանաբար առանձնացված 0.05758հա մակերես հողամասով անշարժ գույք  միավորի   տալ հետևյալ հասցեն. Տավուշի մարզ, Գետահովիտ բնակավայրի 1-ին  փողոցի, թիվ 21/2: